Katil Bariyer İstemiyoruz !

Yüzlerce motosiklet tutkunun ölümüne, yüzlercesinin sakat kalması ve yaralanmasına neden olan Katil Bariyerler konusunda yüzbinlerce motosiklet tutkunu olarak endişeli ve üzüntülüyüz.

Trafikte yasal bir araç olarak yer alan, her türlü vergi ve sigorta bedellerini ödeyen, motosikletlerin sayısı Türkiye de üç milyonu geçti. Dünyanın bir çok ülkesinde motosikletçinin hayatını korumak için motosikletçi dostu bariyerler kullanılırken ülkemizde bunun eksikliği nedeniyle binlerce hayat karardı, kararmaya devam ediyor. Trafik sorununun dünya çapında çözümü olan motosiklet kullanımının özendirilmesi ve bu çevreci aracın kullanımının artması da ancak güvenlik şartlarının iyileştirilmesi ile mümkün olacaktır.

Çok şey istemiyoruz, riskli bölgelerde, virajlarda bariyerlerin açık olan alt kısmına ek bir parça konarak, seyir halinde düşen motosiklet sürücüsünün bu bariyerlerin altına kaymasının ve parçalanmasının, ölmesinin engellenmesini istiyoruz.

Devlet yetkililerinin ana görevlerinden biri olan halkın güvenliğinin sağlanması konusunda siz büyüklerimizden beklentimiz bu güvenliğin temin edilmesidir. Artık hayatlar kararmasın, hayatının baharında insanlar ölmesin, sakat kalmasın. Bizleri bu katil bariyerlerden kurtarın.

Aynı paydayı paylaştığımız siz değerli dostlarımızından isteğimiz ise yukarıdaki metni kullanarak BİMER, CİMER ve Karayolları Genel Müdürlüğüne email atarak isteğimizi bildirmenizdir. Hep birlikte elimizi taşın altına koyarsak, başarabiliriz.