Katil Bariyerler Değişiyor

Motosiklet camiasının başlattığı Katil Bariyer İstemiyoruz kampanyası olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda Mottoman Moto Grup ve İstanbul Yıldızları Motosiklet Kulüplerinin temelini attığı ve örnek bir uygulamanın İstanbul'da yapıldığı katil bariyerler ile ilgili çalışma MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu, Türkiye Motosiklet Platformu üye kulüpleri başta olmak üzere bireysel kullancıların da kampanya dilekçelerini BİMER, CİMER ve Karayollarına göndermeleri üzerine konuya dikkat çekilmiş ve sonuç vermeye başlamıştır.

Karayolları 14.Bölge'den Başlayarak İhaleye Hazırlanıyor.

Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü MKSF Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonunu başkanı Özgür CANDAR'ı arayarak karayollarına bağlı 14.bölge illeri olan Bursa - Balıkesir - Bilecik - Kütahya - Çanakkale - Eskişehir - Yalova - Manisa - Kocaeli - Adapazarı illerinde 2018 için ihaleye çıkılacağını bildirmiş ve bu anlamda motosiklet kullanıcılarına en çok tehlike arz eden virajların tespiti için federasyonumuzdan yardım istemiştir.

Konuya istinaden, ilgili illerde bulunan federasyonumuza bağlı kulüp başkanlarımız görevlendirme yapılmış ve hemen dosyaların hazırlanmasına başlanılmıştır. En kısa zamanda, ilgili illerden toplanan dosyalar federasyonumuz kanalı ile Karayolları 14.Bölge Müdürlüğüne ulaştırılacaktır.

Bu çalışma diğer bölgeler için de bir örnek teşkil edecektir ve devamı gelecektir ümid ediyoruz. Katil bariyerlere motosiklet kullanıcıları için yapılacak bu ilave ile motosiklet kazalarında yaşanan bariyer facialarının önüne geçilecektir.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.