Motosikletleri Farkedin İstanbul Oasis Buluşması

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (MKSF) ve Oasis Designer Outlet iş birliği ile trafikte motosikletlilere yönelik farkındalığın oluşturulması amacıyla düzenlenen ve iki gün boyunca festival havasında geçen etkinlikte; ünlü motorcuların, güvenli sürüş eğitmenlerinin ve motosikletle dünya turu yapan gezginlerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim ve söyleşiler büyük ilgi gördü.

Motosikletlilerin ve diğer araç sürücülerinin trafikte karşılıklı anlayış içerisinde var olmalarını sağlamak, motosikletlilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve güvenli sürüş eğitimleri almalarına yardımcı olmak amacıyla önemli bir toplumsal farkındalık projesine imza atıldı. Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (MKSF) ile Oasis Designer Outlet iş birliğinde düzenlenen ‘’Oasis İstanbul Motosiklet Buluşması’’ hafta sonu motosiklete gönül veren binlerce kişiyi ağırladı. ‘’Motosikletleri Fark Edin’’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte TT Custom Choppers, Yamaha, Honda, Anlas, MotoClup Card, Formula X, KTM gibi önemli motosiklet markaları da çeşitli etkinliklerle yer aldı. Motosiklet camiasının sevilen isimleri Birkan Polat, İlker Kül, Erkin Yeşil, Rahmi Barutçu, Aslı Özbay, Nesli Avcı, Serpil Kalaycı ve Gülşah Merve Yüksel, uzun yol maceralarını ve projelerini aktardıkları söyleşileriyle motosiklet farkındalığına destek oldu.

 

MOTOSİKLETLİLERDEN YÜZLERCE METRE UZUNLUĞUNDA FARKINDALIK KORTEJİ

İstanbul’daki motosikletlilerin gün boyu süren etkinliklere yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, en dikkat çekici gösterilerden biri de “stunt show” oldu. Güvenli alanda, motosikletin üzerinde akrobasi hareketleri sergileyen Birkan Polat, heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. ‘’Oasis İstanbul Motosiklet Buluşması’nın son gününde ise Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu öncülüğünde gerçekleştirilen korteje yaklaşık 500 motosikletli katıldı. Basın Ekspres üzerinde konumlanan Oasis Designer Outlet’in önündeki yan yolda gerçekleştirilen   kortej diğer araç sürücüleri tarafından da ilgiyle takip edildi. Aynı zamanda iki gün boyunca gerçekleştirilen sahne şovlarında, Berna Öztürk ve Grup Retrobüs performanslarıyla büyük beğeni topladı. 

 

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN, KAZALARIN ÖNÜNE GEÇİN!

Hafta sonu, İstanbul’daki yüzlerce motosiklet tutkununu bir araya getiren etkinlik hakkında bilgi veren Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Genel Başkanı Özgür Candar, ‘’İstanbul gibi araç trafiğinin yoğun olduğu metropollerde, son yıllarda aktif motosiklet kullanımı giderek artıyor. Hem çevremizi korumaya hem de zamandan ve bütçeden tasarruf sağlamaya yardımcı olan motosiklet hakkında hala toplum olarak yeterli farkındalık seviyesinde değiliz” dedi.

 

TEŞEKKÜR EDERİZ

14-15 Ekim 2017 Motosikletleri Farkedin İstanbul Oasis Buluşması için; Bizlere Kucak Açan, Emek Veren, Bizimle Heyecanlanan Oasis Designer Outlet Ailesinin Tek Tek Her Ferdine, Motosiklet Tutkunlarını ANLAYAN ve Destek Veren, Türkiye'ye Değer Katan Nurol GYO Ailesine, Motosikletleri Farkedin İstanbul Oasis Buluşmasına Söyleşileri ile Renk Katan, Ufuklar Açan ; Namık Kemal Başbay, Asil Özbay, Serpil Kalaycı, Erkin Yeşil, Gülşah Merve Yüksel, İlker Kül, Nesli Avcı'ya Katılımcılara Güvenli ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi ile Hayat Kurtaran Bilgiler veren Sn. Rahmi Barutçu'ya, Muhteşem Stunt Showu ile Aramızda olan Sn. Birkan Polat'a, Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan Altı Nokta Körler Derneği'nin her ferdine, Muhteşem sahneleri ile etkinliğe destek veren Sn. Dj. Berna Öztürk ve Sn. Retrobüs Grubunun O Gönlü Güzel Üyelerine, Etkinlik alanında standları ile destek veren güç katan; Motosiklet tutkunlarının en zor günlerinde yanında olan Moto Club Türkiye'ye, KTM'e, Yamaha'a ve FormulaX'a, Motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezi Anlaş Anadolu Lastik A.Ş.'ye Özel Motosikletleri Etkinliğe Renk Katan Değerli Dostlarımız TTCustom Brotherhood ailesine, Motosikletleri Farkedin Kortejimizde Kortej Güvenliğini Sağlayan ve Etkinliğe Destek Veren Değerli TMP Ailesine, Türkiye'nin birçok şehrinden etkinlik alanı Oasis Designer Outlet'e Gelerek "Motosikletleri Farkedin" diyen Siz Değerli Motosiklet Tutkunlarına TEŞEKKÜR EDERİZ !